wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
XLII sesja RG Szerzyny-11.11.2014r.
12.11.2014.

Sesja Rady Gminy Szerzyny - 11.11.2014r.


  We wtorek 11 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Swoszowej odbyła się ostatnia w tej kadencji XLII sesja Rady Gminy Szerzyny, poprzedzająca uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.


  Podczas obrad sesji, Pan Marek Antas Przewodniczący Rady Gminy, przedstawił całościowe sprawozdanie z działalności Rady Gminy Szerzyny za okres kadencji 2010-2014. Następnie miało miejsce uroczyste podziękowanie Wójtowi Gminy Szerzyny, radnym Rady Gminy Szerzyny, sołtysom oraz dyrektorom i kierownikom jednostek organizacyjnych gminy za pracę w samorządzie gminnym za okres kadencji 2010-2014.

  Ponadto podczas obrad sesji podjęto uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Małopolskiemu.

Po uroczystej sesji Rady Gminy odbyły się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła je Msza święta sprawowana w Kościele Parafialnym w Swoszowej w intencji naszej Ojczyzny i Gminy Szerzyny przez Ks. Kazimierza Pszenicznego – Proboszcza Parafii Swoszowa. Następnie pod pomnikiem na Gilowej Górze w Swoszowej odegrano uroczyście hymn państwowy, złożono kwiaty i znicze przy pomniku upamiętniającym zwycięstwo żołnierzy I Batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich AK nad oddziałem tarnowskiego gestapo.

  W kolejnej części uroczystości w Klubie Kultury w Swoszowej odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana przez młodzież.

  W uroczystościach Święta Niepodległości wzięli udział: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Sztorc, przedstawiciele Samorządu Gminy Szerzyny z Wójtem Stanisławem Kmiecikiem na czele, Radni Rady Gminy Szerzyny na czele z Panem Markiem Antasem – Przewodniczącym Rady Gminy Szerzyny, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Szerzyny, Komendant Komisariatu Policji w Tuchowie, sołtysi wsi, Rada Sołecka Sołectwa Swoszowa, poczty sztandarowe jednostek straży pożarnych z terenu Gminy Szerzyny, poczty sztandarowe placówek oświatowych Gminy Szerzyny, delegacja Zarządu Gminnego PSL oraz mieszkańcy Gminy Szerzyny.ASB

 

 

 
następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny