poniedziałek, 27 września 2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Turniej kwalifikacyjny kadetek listopad 2013
04.11.2013.

Turniej kwalifikacyjny kadetek sezonu 2013/14

o Mistrzostwo Małopolski w piłce siatkowej.W dniu 20.10. 2013r. w Nowym Sączu odbył się turniej kwalifikacyjny kadetek w rozgrywkach o Mistrzostwo Małopolski w piłce siatkowej dziewcząt. Turniej ten był debiutem siatkarek GKS „Liwocz” Szerzyny, reprezentujących naszą gminę w rozgrywkach ligowych.

Celem turnieju był podział tabeli na cztery grupy w zależności od prezentowanego poziomu. W zawodach udział wzięło 12 drużyn ze wschodniej części województwa małopolskiego. Naszej drużynie nie udało się niestety wygrać żadnego z czterech rozegranych meczy, ale sam poziom prezentowany przez zawodniczki GKS-u bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Warto przypomnieć, że nasze dziewczyny trenują dopiero pół roku, a na turnieju mierzyły się z zawodniczkami, które trenują siatkówkę od najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Drużyna GKS „Liwocz” Szerzyny po losowaniu zmierzyła się z ekipą UKS Jedynki Tarnów i drużyną z Piwnicznej Zdroju, oba spotkania z wyżej notowanymi zespołami przegrała 0:2. Następnie została przydzielona do kolejnego koszyka, gdzie trafiła na Ekstrim Gorlice (0:2) i Poprad Stary Sącz, z którym udało się zagrać bardzo dobry mecz. Szerzynianki po tie-breku, w którym prowadziły 13-10 ostatecznie przegrały 13-15, a cały mecz 1-2.

Turniej w Nowym Sączu był pierwszą lekcją dla mnie jako trenera, jak i dla każdej zawodniczki, które zgodnie przyznają, że wiele się tam nauczyły podglądając inne ekipy. Przede wszystkim wiedzą ile pracy przed nimi, oraz jak można bawić się siatkówką na takich turniejach. Uważam, że po tym turnieju trzeba szukać plusów w naszej grze, a nie patrzeć na wynik. Dziewczyny dobrze wiedzą, że dopiero wchodzą w realia ligowe i mają świadomość tego, iż początki zawsze są trudne. Osobiście nie zauważyłem jakiegoś podłamania wynikiem, a większą determinację do pracy, z każdym treningiem nasza gra jest coraz lepsza i na to trzeba zwracać uwagę. Wynikami będziemy zajmować się w kolejnych sezonach, a tymczasem dalej będziemy pracować nad lepszą techniką zawodniczek i podnoszeniem ich umiejętności. Kolejne zmagania w lidze czekają nas 10.11.13r. w Gorlicach, gdzie zagramy z dwoma drużynami ze Starego Sącza i gospodyniami z Gorlic.

 

Żyrkowski Maciej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny