piątek, 27 stycznia 2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Realizacja projektu '' Twoja szansa program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny '' sierpień 2012
29.08.2012.
Image

Realizacja projektu '' Twoja szansa – program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny ''
W lipcu i sierpniu 2012 r. w ramach projektu systemowego '' Twoja szansa – program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny'', realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach, przeprowadzono następujące działania:


1. W dniach od 2.07.2012 r. do 13.07.2012 r. 20 beneficjentów projektu uczestniczyło w zajęciach pn '' Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy z modułem indywidualnego doradztwa zawodowego. Uczestnicy mieli okazję nie tylko pozyskać umiejętność poruszania się po współczesnym rynku pracy w poszukiwaniu zatrudnienia, sporządzać dokumentację aplikacyjną ale również nabyć umiejętność wykorzystania swoich predyspozycji zawodowych w planowaniu własnego rozwoju zawodowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie zaświadczenia o ukończeniu przedmiotowych warsztatów.

2. W dniu 21 lipiec 2012 r. beneficjenci uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym Kraków i Kraków-Łagiewniki. Uczestnicy, dzięki barwnie opowiadającej przewodniczce oprowadzającej grupę poznali historię wielu zabytków Krakowa. Po obiedzie wycieczka udała się w stronę sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie chętni mogli się pomodlić i zwiedzić tą przepiękną świątynię.

3. Dnia 16 lipca 5 uczestniczek rozpoczęło udział w kursie '' Nowoczesny sprzedawca '' natomiast 4 w kursie '' Podstawy księgowości ''. W dniu 1 sierpnia 5 kobiet rozpoczęło udział w kursie '' Kucharz małej gastronomii '' natomiast 6 sierpnia 6 BO rozpoczęły się zajęcia w ramach kursu '' Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B''. Dwa pierwsze kursy zostały już zakończone. Wszystkie uczestniczki otrzymały zaświadczenia potwierdzające fakt ukończenia przez nie tej właśnie formy wsparcia.

4. W ramach działań środowiskowych od 18 sierpnia 2012 r. 14 dzieci uczestników projektu przebywa na kolonii we Władysławowie. W programie wypoczynku oprócz kąpieli morskich zaplanowano cały szereg atrakcji, m.in. zwiedzanie Trójmiasta, wycieczkę na Hel i do Pucka a także wiele zabaw integracyjnych.
Szerzyny, 29.08.2012 r. Koordynator ds. rekrutacji i promocjiArial, sans-serif
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny