piątek, 27 stycznia 2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Notatka grudzień 2011
30.12.2011.Image'' Człowiek najlepsza inwestycja ''


Zakończenie czwartej edycji projektu '' Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny''


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach w bieżącym roku już po raz czwarty realizował projekt systemowy pn '' Twoja szansa – program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny''. Przedsięwzięcie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ( Program Operacyjny Kapitał Ludzki, poddziałanie 7.1.1 '' Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej '').

W 2011 r. w projekcie ogółem wzięło udział 25 kobiet i mężczyzn z terenu Gminy Szerzyny. Beneficjenci projektu otrzymali możliwość skorzystania z kompleksowego programu szkoleniowo-doradczego obejmującego:

  1. Trening kompetencji i umiejętności społecznych, który miał na celu poprawę funkcjonowania psychospołecznego uczestników, podniesienie kompetencji życiowych, rozwinięcie umiejętności interpersonalnych u danej jednostki, które pozwolą jej skuteczniej radzić sobie w codziennych, często trudnych sytuacjach życiowych.

  2. Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy wraz z modułem indywidualnego doradztwa zawodowego – miały one na celu umożliwić pozyskanie lub przywrócenie zdolności beneficjentów do powrotu na rynek pracy i podjęcia zatrudnienia.

  3. Kurs '' Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B'', w którym uczestniczyło 3 osoby.

  4. Kurs '' Księgowy – asystent rachunkowości '', w którym wzięły udział 2 osoby.

  5. Kurs '' Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 '', zorganizowany dla 1 beneficjenta.

  6. Kurs '' Kelner – barman '', którego uczestniczkami były 2 mieszkanki Gminy Szerzyny.

  7. Kurs '' Nowoczesny handlowiec'', który zgromadził najliczniejszą grupę uczestników ( 9 osób).

  8. Kurs '' Kucharz małej gastronomii'', w którym uczestniczyło 4 beneficjentki.

Beneficjenci projektu mieli także okazję uczestniczyć w wyjeździe integracyjnym, który odbył się dnia 30 lipca 2011 r. do Sandomierza. Dla wielu z tych osób była to pierwsza wizyta w tym pięknym, posiadającym wielowiekową historię mieście. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu beneficjenci mogli posilić się pysznym obiadem. Projektodawca nie zapomniał także o rodzinach uczestników projektu oraz społeczności lokalnej. W dniach od 17 do 30 sierpnia 10 dzieci beneficjentów ostatecznych projektu miały okazję spędzić ostatnie dni wakacji nad Bałtykiem w miejscowości Rzucewo. Dzięki wspaniałej pogodzie dzieci mogły m.in. odbyć wycieczkę do Władysławowa, Pucka,Cetniewa, Trójmiasta, na Półwysep Helski. Poza tym został im zapewniony bogaty program kulturalno – rozrywkowy, dzięki czemu uczniowie pełni nowej energii mogły zasiąść pierwszego września w szkolnych ławkach.

Aby ułatwić beneficjentom projektu integrację z pozostałą częścią lokalnej społeczności ops, wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach zorganizował dnia 17 lipca br. '' Piknik rodzinny ''. Najmłodsi uczestnicy mogli bezpłatnie skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i dmuchanego zamku do skakania, natomiast starsi podziwiali występy profesjonalnej pary tanecznej i jednocześnie mogli skorzystać z nauki podstawowych kroków tanecznych.

Ponadto, w IV kwartale 2011 r. trzy rodziny z terenu Gminy zostały objęte pomocą asystenta rodziny. Dzięki temu rodzice mogli podnieść swoje kompetencje wychowawcze, nabyć umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego. Ponadto asystenci rodziny motywowali osoby objęte pomocą do aktywnego poszukiwania zatrudnienia.

W roku 2012 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach planuje kontynuację realizacji projektu systemowego, w związku z czym zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem do kontaktu z pracownikami Ośrodka.

Koordynator ds. rekrutacji i promocji projektu

Elżbieta Bunar 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny