piątek, 27 stycznia 2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Wrzesien 2010 PO KL
30.09.2010.
Image
Mija kolejny miesiąc realizacji przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach projektu systemowego pn '' Twoja szansa – program aktywnej integracji w gminie Szerzyny''.

W sierpniu i wrześniu br. w ramach projektu podjęto następujące działania:

  1. W sierpniu br., po uprzednim zastosowaniu procedury prawa zamówień publicznych został wyłoniony wykonawca kursów zawodowych.

  2. Dnia 6 września 2 BO rozpoczęły udział w 100 – godzinnym kursie fryzjerskim. Zajęcia odbywają się w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Uczestniczki zapoznają się m.in. z technikami cięcia, koloryzacji i pielęgnacji włosów.

  3. W dniach od 7 do 26 września 2010 r. 11 BO uczestniczyło w kursie pn '' Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących.'' W ramach kursu uczestnicy nabyli umiejętność praktycznej obsługi kas fiskalnych oraz programów do fakturowania. Wszyscy uczestnicy pozytywnie zaliczyli egzamin i otrzymali zaświadczenia oraz certyfikaty.

  4. Od dnia 13.09.2010 r. jedna beneficjentka uczestniczy w kursie księgowości, podczas którego zapozna się z podstawowymi zasadami rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, sporządzanie i archiwizowanie dowodów księgowych itp.

  5. Ostatni kurs zawodowy zaplanowany do realizacji w bieżącym roku, tj. '' Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B'' rozpoczął się 27 września 2010 . Składa się on z dwóch modułów: kurs prawa jazdy kat. B oraz czterdziestogodzinny moduł nt. organizacji pracy przedstawiciela handlowego, prowadzenia rozmów z klientem, pozyskiwania informacji rynkowych oraz ich interpretacja, prowadzenia korespondencji handlowej a także marketingu i jego roli w kreowaniu potrzeb klienta.

Niniejsza publikacja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Szerzyny, 30.09.2010 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny