piątek, 27 stycznia 2023, imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Informacja Lipiec PO KL
30.07.2010.ImageMijają kolejne miesiące realizacji projektu systemowego pn '' Twoja szansa – program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny'' współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W czerwcu Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Szerzynach będący realizatorem w/w projektu przeprowadził następujące działania:


1. Zaplanowany na 6 czerwca br. piknik rodzinny z powodu kataklizmu, jaki nawiedził naszą gminę w postaci powodzi został zorganizowany 27 czerwca 2010 r. W pikniku wzięli udział zarówno beneficjenci ostateczni projektu jak również ich rodziny, znajomi, sąsiedzi. Była to doskonała okazja do wielowymiarowej integracji społecznej uczestników imprezy. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z malowania twarzy, dmuchanej zjeżdżalni oraz trampoliny. Oprócz tego w ramach projektu sfinansowano także coś '' dla ciała'' w postaci kiełbasek z grilla, których skosztować mógł każdy. Wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne najmłodszych i nieco starszych członków naszej lokalnej społeczności.


2. Dnia 24 lipca br. odbył się wyjazd integracyjny do Ojcowa. Uczestniczyli w nim zarówno beneficjenci projektu, którzy otrzymali finansowanie wyjazdu w ramach projektu jak równie4ż inni mieszkańcy Gminy Szerzyny, którzy samodzielnie sfinansowali wycieczkę. Dzięki profesjonalizmowi i ogromnej wiedzy przewodnika uczestnicy uzyskali nie tylko podstawo\we informacje, jakie można odnaleźć w podręcznikach ale różnego rodzaju anegdoty, ciekawostki związane z niezwykłym miejscem jakim jest Ojcowski Park Narodowy. Program wyjazdu objął następujące atrakcje: zwiedzanie dziedzińca Zamku w Pieskowej Skale, Jaskini Łokietka, piesza wycieczka szlakami parku. Na wszystkich uczestnikach, bez względu na wiek i zainteresowania ogromne wrażenie sprawiła wizyta w Muzeum Regionalnym w Ojcowie.


3. W ramach aktywnej integracji 20 beneficjentów ostatecznych uczestniczyło w dwóch szkoleniach:

a) w dniach od 24 czerwca do 06 lipca 2010 r. przeprowadzonych zostało 40 godzin '' Treningu kompetencji i umiejętności społecznych'', gdzie uczestnicy poznali m.in. techniki autoprezentacji, komunikacji oraz asertywności. Szczegółowo została także przedstawione zagadnienie tolerancji i równości szczególnie w kontekście równości szans kobiet i mężczyzn.;

b) od 12 do 27 lipca dwie dziesięcioosobowe grupy beneficjentów projektu wzięły udział w 40 godzinnych warsztatach aktywnego poszukiwania pracy. Dodatkowo każdy z beneficjentów miał okazję uczestniczyć w 2 godzinnym indywidualnym doradztwie zawodowym. W/w zajęcia swoim programem objęły przede wszystkim: pogłębianie świadomości swoich mocnych i słabych stron; budowanie poczucia własnej wartości; metody poruszania się po współczesnym rynku pracy; redagowanie dokumentów aplikacyjnych; tworzenie Indywidualnego Planu Działania.


Niniejsza publikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Szerzyny, 30 lipca 2010 r.                                                                    K. Gabryel 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny