piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
OTWP w Gminie Szerzyny marzec 2018
20.03.2018.

'WIEDZA POŻARNICZA IM NIE STRASZNA'

OTWP w Gminie Szerzyny

Najpierw test, a później pytania dla najlepszych uczestników. Kilkudziesięciu uczniów z gminy Szerzyny, zmierzyło się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy pożarniczej. Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Już wiemy, kto będzie reprezentował gminę Szerzyny w wojewódzkich zmaganiach.

Bartosz Filipak, Mateusz Bochenek, Maciej Szarek oraz Szymon Bąk to uczestnicy turnieju na szczeblu gminnym, którzy okazali się być najlepszymi! Niebawem, bo już 11 kwietnia będą reprezentować gminę Szerzyny w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nie miały łatwej drogi do przebycia, aby osiągnąć zwycięstwo. Najpierw wszystkich uczestników czekał test z pytaniami zamkniętymi. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się osoby z największą ilością punktów z testu.

- Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału, wykazywali się bogatą wiedzą. Musieli szczegółowo odpowiadać na pytania, a ponadto znać nazwę i zastosowanie sprzętu pożarniczego. Przydała się również wiedza dotycząca pierwszej pomocy – mówi Grzegorz Niziołek Komendant Gminny OSP Szerzyny. – Gratuluję zwyciężczyniom i teraz wszyscy trzymamy kciuki za powodzenie podczas wojewódzkich zmagań – dodaje.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, ma za zadanie popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych. Chcemy wpajać uczniom zasady postępowania na wypadek pożaru. Dzięki uczestnictwu, młodzież jest bardziej świadoma jeśli chodzi o umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Uczestnicy turnieju, mają również wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. - podsumowuje wójt Grzegorz Gotfryd.

Laureaci nagrodzeni zostali wartościowymi nagrodami sportowymi, natomiast wszyscy uczestnicy biorący udział w eliminacjach, otrzymali słodycze.

 

(Kliknij aby powiększyć)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny