piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Debata o bezpieczeństwie Gminy Szerzyny marzec 2018
15.03.2018.

POSTERUNEK SIĘ SPRAWDZIŁ!

 

'Chcę żeby policjanci byli dostępni, żeby byli blisko ludzi' – mówi Wójt.

 

Faktem jest, że prawo do bezpieczeństwa ma każdy obywatel, niezależnie od tego czy mieszka w wielkim mieście czy w mniejszej miejscowości. Policja powinna być dla ludzi i blisko ludzi. Mieszkańcy gminy Szerzyny dostrzegają potrzebę Posterunku Policji w Szerzynach i co najważniejsze czują się bezpiecznie!

11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzynach odbyła się debata analizująca stan bezpieczeństwa w Gminie Szerzyny po otwarciu Posterunku Policji. Wniosek jest jeden – reaktywacja posterunku okazała się być strzałem w 10!

Debata społeczna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie i poświęcona bezpieczeństwu na terenie Gminy Szerzyny pozwoliła podsumować ponad pół roku funkcjonowania Posterunku Policji w Szerzynach. Statystyka z tego okresu pokazuje bezspornie, że reaktywowanie Posterunku wpłynęło pozytywnie na nasze bezpieczeństwo, gdyż w okresie 8 miesięcy funkcjonowania Policji w Szerzynach, ilość odnotowanych zdarzeń na terenie Gminy spadła blisko dwukrotnie. Czterokrotnie wzrosła natomiast ilość interwencji mieszkańców w Posterunku, co świadczy o jego dostępności dla mieszkańców – komentuje Wójt Grzegorz Gotfryd.

W okresie od 29 lipca 2017 roku do dnia 28 lutego 2018 roku do Posterunku Policji
w Szerzynach zgłosiło się 90 osób w następujących sprawach: przyjęcia zawiadomień o popełnieniu wykroczeń i przestępstw, przesłuchań w ramach pomocy prawnych, konfliktów rodzinnych, nadużywania alkoholu przez członka rodziny, zagubienia dokumentów, prowadzonego postępowania w sprawie karnej, nieporozumień sąsiedzkich, sporów granicznych itp. Na terenie gminy Szerzyny w omawianym okresie zostało podjętych 158 interwencji Policji, w które wlicza się: 135 interwencji w miejscu publicznym, 23 interwencje domowe. Odtwarzanie posterunków Policji jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw potrzebom społeczności lokalnych. – Chcę żeby policjanci byli dostępni, żeby byli blisko ludzi – zaznacza Wójt Grzegorz Gotfryd.

KONTAKT DO FUNKCJONARIUSZY POSTERUNKU POLICJI W SZERZYNACH:

Kierownik Posterunku:
mł. asp. Wójcik Mariusz
tel. 014 628-26-92, kom. 696-929-854

Dzielnicowy:
sierż. Wojtanowska-Jarek Angelika
tel. 014 628-26-90, kom. 604-857-148

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny