wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Jubileusze październik 2016
12.10.2016.

"Jeżeli cokolwiek warto na świecie
czynić, to tylko jedno - miłować."


Jan Paweł II

 

Złote i Srebrne Gody Małżeńskie w Gminie Szerzyny

 

W dniu 8 października 2016 r. w Domu Kultury w Czermnej odbyła się piękna uroczystość – Jubileusz 50-lecia oraz 25-lecia Pożycia Małżeńskiego mieszkańców Gminy Szerzyny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Szerzyny oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa
w Szerzynach. Srebrne i Złote Gody małżeńskie są okolicznością, za sprawą której mieszkańcy patrzą na pary małżeńskie z podziwem i chylą przed Nimi z szacunkiem i pokorą głowy. To jubileusz, obchodzony w społeczności lokalnej szczególnie uroczyście.

 

Wydarzenie już na samym początku przybrało charakter honorowy. Wszyscy Jubilaci otrzymali dyplomy gratulacyjne i kwiaty. Wójt Gminy Grzegorz Gotfryd skierował wiele pięknych słów oraz życzeń w stronę dostojnych Gości. Serdeczności nie zabrakło również ze strony pani kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szerzynach Anastazji Siewiery-Białoń oraz Przewodniczącego Rady Gminy Szerzyny pana Mariusza Słoty, którzy w kilku słowach opowiedzieli o istocie małżeństwa i złożyli gratulacje. Zaznaczyć trzeba, że Jubilatom złotych godów wręczono medale od Prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz wspólnie odśpiewano 100 lat i szampanem wzniesiono toast! Młodzież z Klubu Kultury Swoszowa uwieńczyła całą uroczystość niezapomnianą częścią artystyczną. Nie zabrakło poezji i prozy, która umiejętnie została połączona z nutką humoru oraz dawką cudownej muzyki - dźwięku gitar i skrzypiec! Jubilaci mieli też okazję wykonania pamiątkowego zdjęcia. Następnie zaproszono wszystkich na poczęstunek, po którym nastąpiła zabawa przy akompaniamencie kapeli z Żurowej.

 

Ślubowana miłość, wierność i uczciwość małżeńska aż do śmierci jest najważniejszą z zasad w budowaniu trwałego związku. Wspólne życie dwojga ludzi jest wielką nauką, która nakazuje szanować drugiego człowieka, iść na kompromis i zapewne nie raz zahartuje cierpieniem. Pozwala ono wzmacniać wzajemną miłość, jedność i przywiązanie, a bogactwo serca rozwija i doskonali założoną przed wielu laty rodzinę i związek małżeński. Parafrazując słowa wypowiadanej przysięgi można ująć je tak: Daję Ci serce z miłości I tylko Ciebie miłuję, Nie cofnę nigdy tego, Co dzisiaj ślubuję.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Szerzynach w roku 1966 tj. 50 lat temu związek małżeński zawarło 80 par. Spośród tych par: 22 pary mieszka poza naszą gminą, 37 par nie doczekało uroczystości z powodu śmierci współmałżonka a 3 pary to zgon obydwoje małżonków. Jedno małżeństwo zostało rozwiązane przez rozwód.

Natomiast w roku 1991 czyli 25 lat temu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szerzynach związek małżeński zawarło 66 par. Spośród tych par: 26 par mieszka poza naszą gminą, 4 pary nie doczekało jubileuszu z powodu śmierci współmałżonka a 2 małżeństwa zostało rozwiązane przez rozwód.

 

JUBILACI ZŁOTYCH GODOW MAŁŻEŃSKICH Z TERENU GMINY SZERZYNY:

1. Barbara i Aleksander Depczyńscy, zam. Szerzyny

2. Genowefa i Kazimierz Rąpała, zam. Ołpiny

3. Władysława i Józef Ryba, zam. Ołpiny

4. Stanisława i Władysław Bara, zam. Czermna

5. Kazimiera i Stanisław Filipak, zam. Szerzyny

6. Sylwestra i Adolf Małek, zam. Szerzyny

7. Helena i Roman Zbylut, zam. Żurowa

8. Irena i Marian Słomscy, zam. Żurowa

9. Zofia i Stanisław Jasiewicz, zam. Szerzyny

10. Salomea i Adolf Niziołek, zam. Ołpiny

11. Teresa i Eugeniusz Hołda, zam. Ołpiny

12. Wiesława i Franciszek Ryndak, zam. Ołpiny

13. Janina i Kazimierz Gotfryd, zam. Czermna

14. Danuta i Marian Sroka, zam. Ołpiny

15. Zofia i Adam Mitoraj, zam. Szerzyny

16. Emilia i Eugeniusz Garncarz, zam. Swoszowa

17. Anna i Bogumił Kluz, zam. Ołpiny

18. Barbara i Franciszek Rąpała, zam. Ołpiny

19. Helena i Józef Poręba, zam. Ołpiny

20. Danuta i Stanisław Hołda, zam. ŻurowaJUBILACI SREBRNYCH GODÓW MAŁŻEŃSKICH Z TERENU GMINY SZERZYNY:

1. Renata i Kazimierz Niziołek, zam. Ołpiny

2. Lucyna i Adam Czocher, zam. Czermna

3. Zofia i Marian Król, zam. Czermna

4. Małgorzata i Stanisław Szwandrok, zam. Żurowa

5. Anna i Wiesław Leszkiewicz, zam. Szerzyny

6. Anna i Zdzisław Gębarowscy, zam. Szerzyny

7. Elżbieta i Jan Zagalak, zam. Szerzyny

8. Barbara i Ryszard Duda, zam. Czermna

9. Krystyna i Tadeusz Figura, zam. Ołpiny

10. Barbara i Bronisław Pięta, zam. Ołpiny

11. Barbara i Tadeusz Niziołek, zam. Żurowa

12. Bożena i Józef Marczyk, zam. Ołpiny

13. Renata i Kazimierz Marek Niziołek, zam. Ołpiny

14. Elżbieta i Bogusław Słota, zam. Żurowa

15. Bożena i Władysław Tenerowicz, zam. Ołpiny

16. Bożena i Bogusław Duran, zam. Ołpiny

17. Maria i Ryszard Kozioł, zam. Szerzyny

18. Anna i Kazimierz Poręba, zam. Żurowa

19. Agata i Stanisław Zając, zam. Szerzyny

20. Bożena i Andrzej Dziuban, zam. Ołpiny

21. Maria i Kazimierz Poręba, zam. Swoszowa

22. Grażyna i Wiesław Bałuccy, zam. Czermna

23. Lucyna i Marek Marcisz, zam. Czermna

24. Lucyna i Józef Marczyk, zam. Ołpiny

25. Małgorzata i Adam Ryczek, zam. Szerzyny

26. Zofia i Wacław Niziołek, zam. Ołpiny

27. Danuta i Zbigniew Marczyk, zam. Żurowa

28. Edyta i Roman Gabański, zam. Szerzyny

29. Maria i Jan Mikrut, zam. Szerzyny

30. Krystyna i Jan Niziołek, zam. Ołpiny

31. Katarzyna i Marek Brach, zam. Żurowa

32. Stanisława i Stanisław Augustyn, zam. Ołpiny

33. Elżbieta i Andrzej Ryba, zam. Ołpiny

34. Anna i Tadeusz Słomski, zam. Żurowa

35. Marta i Henryk Walczyk, zam. Czermna

36. Alicja i Wiesław Rąpała, zam. Czermna

37. Anna i Tadeusz Gotfryd, zam. Czermna

38. Regina i Marek Jodłoś, zam. Ołpiny

39. Alicja i Jan Wójcik, zam. Ołpiny

40. Dorota i Janusz Hołda, zam. Ołpiny

41. Lucyna i Roman Garncarz, zam. Swoszowa

42. Marta i Antoni Paszyńscy, zam. Szerzyny

43. Dorota i Ryszard Orlef, zam. Szerzyny

44. Maria i Wiesław Zbylut, zam. Żurowa

 

Spotkanie przebiegało do późnych godzin nocnych, w pełnej serdeczności atmosferze, która przepełniona była wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat. Przeżyte 50 i 25 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to piękny dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i przykład dla młodych pokoleń.

Wszystkim Jubilatom, także tym, którzy nie mogli być obecni na uroczystości, składamy serdeczne gratulacje za dotrzymanie złożonej przysięgi małżeńskiej i życzymy długich lat życia w zdrowiu, zadowoleniu oraz doczekania kolejnych pięknych Jubileuszy!

 

AL

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny