wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
IV Spartakiada w Szerzynach
05.10.2016.

III SPARTAKIADA w Szerzynach

Człowiek niepełnosprawny ma różne potrzeby, bardzo chce aby go normalnie traktowano. Lęk przed chorymi, niepełnosprawnymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy, rodzi wiele pytań: jak się zachować? Jak rozmawiać? Najchętniej byśmy się odwrócili – ten odruch również trzeba zrozumieć. Jednak, miejmy odwagę stawić czoła rzeczywistości, ponieważ niepełnosprawny to też człowiek!

25 września w Zespole Szkół w Szerzynach odbyła się III Spartakiada niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Wszystkie dzieci nasze są, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Szerzynach oraz Radę Rodziców działającą przy ZS w Szerzynach.

Uroczysta Msza Święta, sprawowana w intencji wszystkich osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin – rozpoczęła dzień pełen integracji, uśmiechu i wzajemnej serdeczności. Wprowadzenie symbolicznego znicza olimpijskiego zainicjowało początek III Spartakiady! Następnie, słowa powitania skierował pan Wacław Sychta dyrektor ZS w Szerzynach oraz pani Barbara Duran prezes stowarzyszenia Wszystkie dzieci nasze są. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele rozgrywek sportowych – na wzór prawdziwych igrzysk!

Uczestnicy rywalizowali podczas biegów slalomem, rzutów woreczkiem do celu, strzałów na bramkę i w wielu innych konkurencjach rekreacyjno-sportowych. Nie zabrakło występów lokalnych artystów, czyli uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz dwóch zespołów miejscowych Mażoretek. Równolegle, odbywał się mecz charytatywny piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Szerzyny na boisku Orlik w Szerzynach. Zaznaczyć trzeba, że piłkarze wywalczone puchary przekazali na licytacje. Rada Rodziców przygotowała wiele smakołyków, które można było skosztować i nabrać sił do dalszej zabawy przy muzyce. Spartakiada zakończyła się licytacją i losowaniem nagród z zakupionych przez przybyłych gości losów.

Co przyniesie przyszły rok? IV Spartakiadę – na pewno! To wydarzenie stało się naszą małą, lokalną tradycją. Tradycją, która uczy żeby śpieszyć się kochać ludzi!

AL

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny