wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
Dotacja z WFOŚiGW na rok 2018
26.10.2018.
Image

Przy udziale środków dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w miesiącach maj – październik na terenie Gminy Szerzyny wykonywane były zabiegi mechaniczne i chemiczne mające na celu zwalczanie rośliny inwazyjnej jaką jest barszcz Sosnowskiego. Zakres zadania obejmował eliminację tej rośliny jako inwazyjnego gatunku obcego, który występuje głównie wzdłuż potoku Olszynka jak również wybiórczo na polach uprawnych będącymi nieużytkami w miejscowości Ołpiny. Zadanie obejmowało stosowanie zabiegów mechanicznych, mających na celu ścięcie łodyg rośliny barszczu Sosnowskiego oraz wykonanie zabiegów środkami chemicznymi, mających na celu porażenie systemu korzeniowego, a w efekcie obumarcie rośliny. Realizacja zadania miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa dla osób poruszających się w pobliżu zachwaszczonych terenów. Ponadto dzięki likwidacji ognisk rośliny, odtworzone zostały naturalne ekosystemy, które zostały zniszczone w wyniku rozprzestrzeniania się rośliny barszczu. Dzięki wykonanym zabiegom mechanicznych i chemicznych zostało zmniejszone ryzyko dalszego rozpowszechniania i rozrastania się siedlisk barszczu.

 

Całkowity koszt zadania to 7 776,00 zł, z czego 6 998,00 zł to dotacja z WFOŚiGW w Krakowie.

 
I Spotkanie Sympatyków Historii październik 2018
24.10.2018.

I. SPOTKANIE SYMPATYKÓW HISTORII

W październikowe popołudnie w Domu Kultury w Czermnej GCKiCz zorganizowało spotkanie sympatyków historii, będące kolejnym z działań kulturalno-historycznych operacji pn. „Wzbogacenie oferty kulturalnej gminy Szerzyny poprzez realizację 8. działań skierowanych do mieszkańców wsi i turystów”.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali prelekcji nt. „Korpusu Gwardii w bitwie pod Gorlicami – od Staszkówki przez Ołpiny i Szerzyny do Wisłoki”, przedstawionej także w wersji multimedialnej przez dra hab. pana Jarosława Centka z Zakładu Historii Wojskowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. (Autor wielu monografii oraz licznych publikacji naukowych z zakresu historii wojskowej, w tym szeregu dotyczących bitwy pod Gorlicami. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, na których prezentował szereg referatów z zakresu historii wojskowej, poświęconych I wojnie światowej).

W drugiej części odbyło się spotkanie z panem mgr Tomaszem Woźnym (z wykształcenia prawnikiem, pasjonatem historii, zajmującym się dziejami monarchii austro-węgierskiej i jej armii, oraz historią walk tej ostatniej na terenie dawnej Galicji, historią powstania cmentarzy wojennych oraz ich aktywną ochroną. Jego zainteresowania obejmują również obszar Beskidu Niskiego. Autor szeregu artykułów dotyczących walk w Galicji oraz cmentarzy wojennych. Wygłaszał swoje referaty zarówno na krajowych, jak i zagranicznych konferencjach naukowych). Pan T. Woźny przygotował prezentację i prelekcję nt. „Cmentarzy wojennych w pasie natarcia Korpusu Gwardii, ze szczególnym uwzględnieniem cmentarzy na terenie gminy Szerzyny.

Po wygłoszonych referatach uczestnicy mieli okazję porozmawiać z naszymi gośćmi na tematy ich nurtujące. Na zakończenie wszyscy obejrzeli wystawę mobilną pamiątek z I i II wojny światowej, będącą jedną z licznych wydarzeń gminnych, nawiązujących do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Komunikat arimr rachunki 2018
22.10.2018.
Komunikat ARIMR - Rolniku sprawdź rachunki bankowe - znajduje się tutaj
 
Zaproszenie na spotkanie 2018
19.10.2018.
Zaprosznie na spotkanie - czyste powietrze znajduje się tutaj
 
Zaproszenie do złożenia oferty na zakup i dostawę sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych
18.10.2018.
Image

Zapytanie ofertowe na zakup i dostawę sprzętu komputerowego oraz urządzeń peryferyjnych niezbędnych do realizacji projektu grantowego pn. "Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Szerzyny "w ramach realizacji projektu „e-Xtra kompetentni- Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Dokładne informacje dotyczące zapytania ofertowego znajdują się w załącznikach


Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 1 - formularz ofertowy

Załącznik nr 2 - wzór formularza ofertowego

Załącznik nr 3 - wzór oświadczenia

Załącznik nr 4 - oświadczenie o braku powiązań kapitałowych z zamawiającym

Załącznik nr 5 - wzór umowy

Informacja o wyborze ofert

Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 1111
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny