wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
Komunikat ARiMR Koła Gospodyń Wiejskich 2018
10.12.2018.

Zarejestruj Koło Gospodyń Wiejskich już TERAZ, a do 27 grudnia złóż wniosek o wypłatę pomocy na start.

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają do rejestracji wszystkie koła gospodyń wiejskich, które zainteresowane są możliwością zyskania osobowości prawnej oraz ubiegania się o pomoc finansową. Warunkiem otrzymania do 5 tysięcy złotych wsparcia na start jest złożenie wniosku o rejestrację jak najszybciej, najlepiej do 14 grudnia. Do 27 grudnia trzeba będzie złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy. To gwarancja otrzymania wsparcia.

Trzy kroki do uzyskania wsparcia dla Koła:

  1. Zgłoś swoje koło w ARiMR poprzez złożenie listy wszystkich członków Koła wraz z wnioskiem o wpis do rejestru w biurze powiatowym.

  2. Otrzymawszydecyzję orejestracji, załóż kontobankowe.

  3. Do 27 grudnia wróć do biura powiatowego ARiMR, by złożyć wniosek o przyznanie pomocy. Pieniądze wypłacane będą niezwłocznie po wydaniu decyzji o jej przyznaniu.

Ustawa ma na celu podniesienie rangi Kół poprzez nadanie im osobowości prawnej oraz wsparcie finansowe, które umożliwi rozwój ich działalności.

Szczegółowe informacje u pełnomocników ds. KGW w każdym biurze powiatowym ARiMR oraz na stronie www.arimr.gov.pl oraz facebook.com/MalopolskiARiMR/

 
Prace porządkowe przy pomniku na Gilowej Górze 2018
06.12.2018.

Pamięć wiecznie żywa”

Prace porządkowe przy pomniku na Gilowej Górze

Od 2017 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Swoszowej uczestniczy w programie „Pamięć Pokoleń” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest edukacja patriotyczna i obywatelska młodego pokolenia oraz kształtowanie szacunku dla miejsc pamięci narodowej. Naszej placówce przypadła w udziale opieka nad jednym z takich miejsc w naszej gminie. W związku z tym w listopadzie 2018 roku grupka uczniów z klasy VII przeprowadziła prace porządkowe na Gilowej Górze, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający zwycięską bitwę AK. Chłopcy uprzątnęli śmieci i liście znajdujące się w pobliżu pomnika, a także zapalili symboliczne znicze.

Takie akcje są ważnym element wychowania młodzieży w duchu miłości Ojczyzny i szacunku dla narodowej pamięci, co ma szczególne znaczenie w roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Agnieszka Bracik 
Zaproszenie na spotkania konsultacyjne -XII.2018
05.12.2018.

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju

zaprasza na spotkania konsultacyjne w grudniu 2018 roku

Szczegóły tutaj

 
Rozpoczęcie odnowy wsi w Szerzynach i Czermnej - PROW na lata 2014-2020
04.12.2018.
Image

W dniu 30 listopada 2018 r. została podpisana Umowa o przyznaniu pomocy na realizację operacji o nazwie: "Kształtowanie przestrzeni publicznej w Gminie Szerzyny poprzez budowę ogólnodostępnej altany wraz z częściowym utwardzeniem placu w miejscowości Czermna oraz utwardzenie placów i wykonanie nowych nasadzeń roślinności wieloletniej w miejscowości Szerzyny".

W ramach operacji w trybie ”zaprojektuj i wybuduj” zostanie zrealizowany zakres rzeczowy:

1. Kształtowanie przestrzeni publicznej w Gminie Szerzyny poprzez budowę ogólnodostępnej altany wraz z częściowym utwardzeniem placu w miejscowości Czermna – powstanie nowa ogólnodostępna altana z utwardzonym placem,

2. Kształtowanie przestrzeni publicznej w Gminie Szerzyny poprzez utwardzenie placów i wykonanie nowych nasadzeń roślinności wieloletniej w miejscowości Szerzyny – powstanie ogólnodostępny teren rekreacyjny z utwardzonym placem małą architekturą i nowymi nasadzeniami roślinności wieloletniej.

Planowane koszty całkowite: 629 023,83 zł.

Przyznana pomoc: 400 247,00 zł (63,63% kosztów kwalifikowanych).

Celem operacji jest podniesienie jakości życia mieszkańców terenów wiejskich poprzez kształtowanie przestrzeni publicznej terenów wiejskich i nadanie nowej jakości życia ich mieszkańców.

Operacja będzie możliwa do realizacji dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 
Informacja i ogłoszenie Wójta Gminy Szerzyny listopad 2018
30.11.2018.
Ogłoszenie Wójta Gminy Szerzyny listopad 2018

Informacja Wójta Gminy Szerzyny listopad 2018
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 1111
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny