wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Kultura
Premiera Lokomotywy w Teatrze im. Ludwika Solskiego listopad 2015
27.11.2015.

23 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się premiera „Lokomotywy”. W przedstawieniu wzięły udział dwie dziewczynki ze Stowarzyszenia „Wszystkiego Dzieci Nasze Są”: Marysia Witek z Tuchowa oraz Sylwia Niziołek z Szerzyn – uczennica szkoły zawodowej w ZSP w Tuchowie.

Stowarzyszenie „Wszystkie Dzieci Nasze Są” z siedzibą w Olszynach działa na rzecz dzieci i osób dotkniętych upośledzeniem czy kalectwem, pochodzących z „trudnych” rodzin i rodzin dysfunkcyjnych. Stowarzyszenie działa na terenie gmin: Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tuchów oraz Gromnik.

Główną animatorką działalności Stowarzyszenia jest Barbara Duran, która wraz z armią wolontariuszy i ludzi dobrej woli stara się pomagać dzieciom niepełnosprawnym. Pomoc ta przejawia się szczególnie organizowanymi akcjami, zbiórkami i imprezami charytatywnymi, dzięki którym udało się uczynić wiele dobra dla potrzebujących.

 
Dożynki Gminne Swoszowa 2015
09.09.2015.

Dożynki Gminy Szerzyny

Aby naszym rolnikom i mieszkańcom gminy nie zabrakło niczego na stole 23 sierpnia 2015 r. w Swoszowej odbyło się gminne dziękczynienie za zebrane plony.

Dożynki to wspólne święto mieszkańców naszej społeczności, ale to przede wszystkim święto rolnika, którego całoroczny trud i praca kończy się właśnie pod koniec sierpnia, w momencie kiedy pustoszeją pola.

Gminne uroczystości dożynkowe rozpoczęła Eucharystia w Kościele Parafialnym w Swoszowej. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej, Józef Rojek - Poseł na Sejm RP, Urszula Augustyn - Podsekretarz Stanu w MEN, Michał Wojtkiewicz – Poseł na Sejm RP, ks. infułat Kostrzewa, ks. Ryszard Szczygieł - Kapelan PSP, księża z terenu gminy Szerzyny, Wojciech Skruch – Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego, szanowni goście z województwa i powiatu, Grzegorz Gotfryd – Wójt Gminy Szerzyny, Stanisława Ryba – Przewodnicząca Rady Gminy Szerzyny wraz z radnymi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, sołtysi, członkowie Rady Sołeckiej i OSP Swoszowa, członkowie gminnego koła PSL, kapela z Szerzyn, kapela z Ołpin oraz szereg znamienitych osobistości.

Czytaj całość
 
Dożynki Gminne 2015
13.08.2015.

(Kliknij aby powiększyć)

 
Regulamin konkursu na wieniec dożynkowy 2015
10.08.2015.
Image

I. Kategoria: TRADYCYJNY WIENIEC DOŻYNKOWY

 

Cel konkursu:

- kultywowanie oraz popularyzacja najbardziej wartościowych żywych tradycji regionalnych wicia wieńca, jako głównego rekwizytu dożynek,

- rozbudzanie zainteresowań twórczością ludową,

- prezentacja wieńców dożynkowych z terenu gminy Szerzyny,

- promocja wieńców, które formą i użytymi materiałami nawiązują do tradycyjnych dawnych wieńców dożynkowych,

- upowszechnienie tradycji ludowych związanych ze świętem plonów,

- promocja walorów polskiej wsi.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 31
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny