wtorek, 28 września 2021, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Kultura
Promocja i wystawa wieś Ołpiny 2015
27.05.2015.
Image

PROMOCJA ALBUMU „GMINA SZERZYNY NA STAREJ FOTOGRAFII”W DOMU KULTURY W OŁPINACH

Dnia 16 maja w Ołpinach przygotowana została przez pracownice w Domu Kultury promocja albumu fotograficznego wydanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach pt. „Gmina Szerzyny na starej fotografii” z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Ołpin, użyczający zdjęcia, Przewodnicząca Rady Gminy Szerzyny Stanisława Ryba, Waleria Niziołek - emerytowana nauczycielka historii, sołtys wsi Roman Gabryel, radni oraz osoby z poza gminy, których korzenie tkwią w Ołpinach. Po wprowadzeniu miejscowa młodzież odczytała wybrane fragmenty dotyczące rysu historycznego wszystkich miejscowości naszej gminy. Następnie rozpoczął się wieczór wspomnień. Mieszkańcy przypominali sobie stare czasy, które zostały utrwalone na fotografiach. W czasie wspólnych rozmów zebrani zaproponowali, aby został wydany kolejny album pod nazwą „Ołpiny na starej fotografii”.

Czytaj całość
 
Promocja Swoszowa 2015
18.05.2015.
Image

PROMOCJE WYDANYCH PUBLIKACJI

W KLUBIE KULTURY W SWOSZOWEJ

 

W połowie maja 2015 r. w Klubie Kultury w Swoszowej zorganizowane zostały przez instruktorkę kultury Dorotę Kosowską przy zaangażowaniu radnej tej miejscowości Elżbiety Pancerz promocje albumu "Gmina Szerzyny na starej fotografii" oraz książki "Zawierucha Wielkiej Wojny na terenie Gminy Szerzyny" wydane z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj całość
 
Wystawa fotografii Szerzyny 2015
04.05.2015.
Image

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „GMINA SZERZYNY NA STAREJ FOTOGRAFII”

W DOMU KULTURY W SZERZYNACHOd połowy do końca miesiąca kwietnia 2015 r. w Domu Kultury w Szerzynach eksponowana była wystawa fotograficzna „Gmina Szerzyny na starej fotografii”. Czarno-białe zdjęcia zebrane zostały od mieszkańców gminy, którym serdecznie dziękujemy za ich wypożyczenie. Obróbkę i powiększenie fotografii wykonało Wydawnictwo S-Can Dariusza Kobylańskiego z Tarnowa. Wystawę obejrzało ok. 250 osób zainteresowanych historią Szerzyn i ościennych miejscowości.

S. Zając

 

 
Promocja Szerzyny 2015
30.04.2015.
Image

Promocja albumu fotograficznego

pt. „Gmina Szerzyny na starej fotografii”

w Domu Kultury w Szerzynach

29 kwietnia 2015 r. w Domu Kultury w Szerzynach odbyła się promocja albumu fotograficznego pt. „Gmina Szerzyny na starej fotografii”, który wydany został na podstawie czarno-białych zdjęć przedstawiających m.in.: panoramę naszych miejscowości na przestrzeni wielu, wielu lat, uroczystości parafialne, wydarzenia kulturalne, życie szkoły i uczniów, budowę i rozw&´j świątyni parafialnych, a także „zwyczajnych i niezwyczajnych” mieszkańców żyjących przed kilkudziesięciu laty w gminie Szerzyny.

´
Czytaj całość
 
Kreon kwiecień 2015
09.04.2015.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 31
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny