poniedziałek, 11 grudnia 2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
25.09.2017.

W Urzędzie Gminy Szerzyny w dniu 18 września br. na ręce Strażaków Ochotników uroczyście przekazano sprzęt,  stanowiący zapewnienie gotowości bojowej.
Dzięki środkom pozyskanym z Województwa Małopolskiego w ramach programu "Bezpieczna Małopolska 2017" po raz kolejny udało się doposażyć ochotników, tym razem w sprzęt o łącznej wartości 36 700,00 zł.
1. OSP Ołpiny otrzymały: 2 aparaty ochrony górnych dróg oddechowych, 2 sygnalizatory bezruchu oraz 2 komplety odzieży ochronnej, składającej się z  ubrania ochronnego, butów bojowych, hełmu, kominiarki, rękawic),

2. OSP Swoszowa pozyskała pompę szlamową i węże tłoczne W-52 – 35 szt. oraz węże tłoczne W-75 – 15 szt.

3. OSP Czermna otrzymała 1 komplet odzieży ochronnej, składającej się z  ubrania ochronnego, butów bojowych, hełmu, kominiarki, rękawic).

Wkład własny do projektu został zabezpieczony przez Gminę Szerzyny, przy uzyskanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 17 744, 00 zł. 

„Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego”Image

Galeria:

 
01.09.2017.

W związku z spotkaniami dla mieszkańców gminy Szerzyny, dotyczącymi wyrażenia woli uczestnictwa w projekcie związanym z uzyskaniem dofinansowania na kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne przedkłada się zainteresowanym prezentację ze spotkań wraz z umowami na wykonanie koniecznych inspekcji technicznych. Każdy mieszkaniec który jest zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na kolektory słoneczne i/lub fotowoltaikę jest zobowiązany na własny koszt wykonać inspekcję. Przedłożone umowy należy pobrać, wypełnić  i dostarczyć do Urzędu Gminy Szerzyny do pokoju nr 8 lub 113 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 września 2017 r.

Do pobrania załącznik:

Prezentacja OZE

Umowa Inspekcja Fotowoltaika

Umowa Inspekcja Solary

 
31.08.2017.
Image


Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W sierpniu 2017 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2017, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do połowy czerwca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szerzynach, osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1268,00zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028,00 zł dla osoby w rodzinie będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa,  szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach, realizować będzie cykliczne działania w postaci działań towarzyszących. Osoby korzystające ze wsparcia Programu będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa  w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (1.268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.028 zł dla osoby w rodzinie).

Podprogram 2017 jest kontynuacją Podprogramu 2016, w ramach którego Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach objął wsparciem żywnościowym 604 osoby przekazując im 30 ton żywności.

Osoby zainteresowane pomocą żywnościową mogą zgłaszać się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szerzynach we wrześniu 2017r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

 
31.08.2017.

Zboża z pól już sprzątnięte,

Tradycja więc każe,

By to godnie uczcili

Wszyscy gospodarze...

 

Tymi słowami, przywitano wszystkich Gości podczas Dożynek Gminy Szerzyny, u stóp samego Liwocza – 20 sierpnia br. w Czermnej. To właśnie w tym dniu, przedstawiciele władz, mieszkańcy i Rolnicy zgromadzili się by jak tradycja z dawien dawna każe, podziękować Bogu za pomyślne zbiory i tegoroczny plon.

Organizatorzy Dożynek zadbali o każdy element podczas przygotowań do wydarzenia. Na scenie można było zobaczyć występy lokalnych Artystów: Orkiestry Dętej OSP Szerzyny, pokazy taneczne grupy mażoretek „Rossa” z Szerzyn oraz obrzęd dożynkowy, który przygotowany został przez mieszkańców sołectwa Czermna przy oprawie muzycznej kapeli „Swojacy” z Szerzyn.

Czytaj całość
 
18.08.2017.
Informacja i ogłoszenie

Informacja i ogłoszenie
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 443
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny