|
| Dożynki Gminne 2012 |
| 13.09.2012. | |
|
Dożynki-święto poświęcone tegorocznym zbiorom zbóż w czasie którego dziękujemy Bogu za plony i prosimy o jeszcze lepsze w przyszłym roku.
W tym roku uroczystości Gminnych Dożynek odbyły się w Czermnej. Barwny korowód wieńców dożynkowych udał się do sanktuarium na uroczystą mszę świętą, sprawowaną w intencji rolników naszej gminy. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowała Orkiestra Dęta OSP Szerzyny. Podczas części oficjalnej dożynek, Wójt Gminy -Stanisław Kmiecik, jak również sołtys wsi Czermna przywitali mieszkańców i przybyłych gości. Podczas wystąpienia posłanka Urszula Augustyn, wyraziła zadowolenie z kultywowanej tradycji i skierowała słowa uznania dla trudu pracy na roli. Gospodarze poszczególnych miejscowości przekazali na ręce wójta, sołtysa, proboszcza i zaproszonych gości bochny chleba pieczone ze świeżo mielonej mąki, z życzeniami: " aby zawsze sprawiedliwie dzielili ten chleb między mieszkańców gminy." Przedstawiciele każdej miejscowości zaprezentowali wieńce dożynkowe, ułożone w przepiękne kompozycje zbóż, kwiatów i ziół. Obchody Gminnych Dożynek uświetnił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”, jak również gwiazda wieczoru zespół „Babylon”.Pogoda dopisała idealnie, dlatego na koniec organizatorzy zapewnili pokaz sztucznych ogni, który zakończył program artystyczny. Wieczorna zabawa pod chmurką z zespołem Vitro Band, była długo oczekiwana przez mieszkańców Czermnej i nie tylko. |
| « poprzedni artykuł | następny artykuł » |
|---|






