piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Program Aktywna tablica 2017
13.10.2017.
Image

AKTYWA TABLICA 2017r.

W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów uchwały w sprawie Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informcyjno - komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica”, dyrektorzy Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach wraz z Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny przygotowali wnioski o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych.

Łączna suma dofinansowania to 28 tyś. zł. Organ prowadzący szkoły wniesie wkład własny w kwocie 7 tyś zł. Całkowita wartość to 35 tyś zł.

Z powyższych środków zostaną zakupione 4 monitory interaktywne. 

Założeniem programu jest przesłanie, że jedynym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

Jednym z założeń reformy systemu oświaty jest upowszechnienie innowacji pedagogicznych w szkołach przez wprowadzenie nowatorskich rozwiązań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, mających na celu poprawę jakości pracy szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny