piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Projekt Już pływam w Gminie Szerzyny czerwiec 2016
03.06.2016.
Image

Projekt „Już pływam” w Gminie Szerzyny

 

Jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny ale i moralny młodego pokolenia, ma uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej, nie trzeba nikogo przekonywać.

Dlatego też w ramach małopolskiego projektu „Już pływam” pn. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Województwo Małopolskie od kilku lat współfinansuje naukę pływania. Gmina Szerzyny otrzymała w bieżącym roku dofinansowanie w wysokości 5 400,00 zł. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda w kwocie 9 775,00 zł naukę pływania podjęło 45 uczniów z terenu Gminy Szerzyny. Realizacją projektu zajął się Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Oświaty w Szerzynach.

Miejscem realizacji projektu „Już pływam” była Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach.

Zajęcia realizowane były pod nadzorem opiekunów oraz wykwalifikowanych instruktorów pływania. Projekt założył cykl 20 godzin lekcyjnych, które poświęcone zostały na oswajanie dzieci z wodą, zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, zagrożeniami na kąpieliskach oraz ze sposobami ich zapobiegania.

Dzięki lekcjom czwartoklasiści zapoznali się nie tylko z podstawowymi umiejętnościami pływackimi, z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni oraz w wodzie ale również nawiązali nowe znajomości. Nawet te dzieci, które na co dzień nie są entuzjastami zajęć ruchowych, w wodzie czuły się jak ryby. Solidne podstawy sztuki pływackiej rozbudziły w uczestnikach chęć podnoszenia kwalifikacji pływackich, w celu zdobycia karty pływackiej, ratownika WOPR, itp.

A. N. (ZEAO)

Galeria


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny