piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Już pływam 2016
14.03.2016.

Małopolski projekt pn. „Już pływam” w ramach zadania

Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży

 

Od 19 marca do 28 maja 2016r. będzie realizowany projekt „Już pływam”. Jest on finansowany z budżetu Gminy Szerzyny oraz budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Program obejmuje zajęcia nauki pływania dla uczniów klas IV szkół podstawowych z terenu Gminy Szerzyny.

Inspiracją do przygotowania i realizacji projektu "Już pływam" przez Wójta Gminy Grzegorza Gotfryda oraz Województwo Małopolskie jest przede wszystkim podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej. W ramach realizacji projektu każdy uczestnik będzie brał udział w 20 lekcjach pływania odbywających się w trybie pozalekcyjnym na Krytej Pływalni „Fala” w Gorlicach.

Organizatorzy zapewniają naukę pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów prowadzoną zgodnie z metodologią nauczania oraz w sposób zachęcający dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego na tego typu aktywności.

Całkowita wartość projektu wynosi 16 750 zł. Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową 5 400 zł, pozostałe środki w kwocie 11 350 zł pokryła Gmina Szerzyny z wkładem własnym rodziców wynoszącym 1 575 zł.

 Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny