piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych październik 2015
08.10.2015.

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH

 

 

Dzieci do 15 roku życia mają obowiązek noszenia odblasków, nie zawsze jednak jest on respektowany. By przypomnieć o obowiązku noszenia elementów odblaskowych na kurtce, plecaku czy spodniach, Wójt Gminy Grzegorz Gotfryd pragnie dotrzeć z informacją do jak największego grona mieszkańców gminy.

W roku szkolnym 2014 / 2015 Wójt Gminy Szerzyny w ramach akcji „Bezpiecznie w odblaskach” wręczył uczniom szkół z terenu Gminy Szerzyny odblaski z herbem Gminy Szerzyny. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Pieszy, poruszający się po nieoświetlonej drodze bez elementów odblaskowych, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca może go zauważyć dopiero z odległości około 20 metrów. W przypadku kiedy ma przypięty do ubrania odblask, widać go już ze 150 metrów. To daje czas kierowcom na reakcję. Właśnie dlatego Wójt Gminy Szerzyny razem z Fundacją PZU prowadzi kampanię „Kochasz? Powiedz STOP wariatom Drogowym” rozdając każdemu pierwszoklasiście odblaskowe serduszko, które zwiększy jego widoczność na drodze.

- Celem naszej kampanii jest wpojenie uczniom prawidłowych nawyków dotyczących poruszania się i uczestnictwa w ruchu drogowym. Ze względu na niedawną zmianą przepisów, która nakłada na pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym obowiązek posiadania elementów odblaskowych, postanowiliśmy wyposażyć uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Szerzyny w opaski, a teraz również w odblaskowe niebieskie serduszka, dzięki którym wzrośnie ich widoczność – mówił podczas spotkania z uczniami wójt Grzegorz Gotfryd.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny