piątek, 09 grudnia 2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Już pływam edycja 2015 - zakończona czerwiec 2015
16.06.2015.
Image

13 czerwca 2015r. zakończyła realizacja projektu z zakresu zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży „Już pływam”.

Wójt Gminy Szerzyny razem z Marszałkiem Województwa Małopolskiego zorganizowali trzymiesięczny kurs nauki pływania prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów. Miejscem realizacji projektu „Już pływam” była Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach. Nauka odbywała się we wtorki i w soboty. Łącznie z nauki pływania skorzystało 45 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Szerzyny. Nasze dzieci okazały się bardzo pojętnymi pływakami, ponieważ szybko opanowały podstawowe umiejętności. Te, które jeszcze nie pływają samodzielnie, dostały solidne podstawy sztuki pływackiej. Dzięki lekcjom czwartoklasiści zapoznali się również z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni oraz w wodzie. Z podziwem instruktorów spotkała się odwaga gdy coraz większa grupa decydowała się na zajęcia na  tzw. dużym basenie (głębokość od 1,35m do 1,80m). Nawet te dzieci, które na co dzień nie są entuzjastami zajęć ruchowych, w wodzie czuły się jak ryby, a ogólna wesołość udzielała się innym.

Gmina Szerzyny wykorzystuje różne możliwości promowania aktywności fizycznej. Jest bardzo ważne żeby każdy uczeń szkoły podstawowej nauczył się pływać i dbać o swoje bezpieczeństwo w wodzie. Pływanie jest uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu. Aktywność ta poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję, odpręża, relaksuje, kształtuje podstawowe cechy motoryczne oraz wyrabia pożądane cechy osobowościowe tj. np. odwagę, zdyscyplinowanie, systematyczność, samodzielność. Ważnym aspektem programu jest również profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa.

Na zakończenie projektu Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd wręczył uczestnikom projektu dyplomy.

Na realizację projektu Gmina Szerzyny otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie 7 230,00 zł. Całkowity koszt projektu wyniósł 24 750,00 zł.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny