piątek, 22 września 2023, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Grant na szkolenia z udzielania pierwszej pomocy
06.05.2015.
 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015. Dofinansowano grant związany z podniesieniem wiedzy i kwalifikacji strażaków ochotników z terenu Gminy Szerzyny.

 

W ramach projektu „WYKORZYSTAJ CZAS – podniesienie wiedzy i kwalifikacji strażaków ochotników z terenu Gminy Szerzyny”, który rozpocznie się 1 czerwca 2015 r. i będzie trwał do 31 października 2015 r. zostaną przeprowadzone następujące działania:

  • 8-godzinne warsztaty udzielania wsparcia psychologicznego w akcjach ratowniczych i radzenia sobie ze stresem w sytuacjach ekstremalnych dla rekrutowanych wcześniej 27 strażaków ochotników z terenu miejscowych jednostek OSP;
  • 66-godzinne szkolenie dla rekrutowanych wcześniej 27 strażaków ochotników z terenu miejscowych jednostek OSP;
  • 5-godzinny trening przez bezpośrednich uczestników projektu (biorących udział w warsztatach i szkoleniu) wśród druhów w macierzystych jednostkach OSP (w sumie, co najmniej 50 osób w skali Gminy Szerzyny).

 

W wyniku projektu 27 druhów rozwinie swoje umiejętności i kwalifikacje oraz podniesie kompetencje w zakresie udzielania pierwszej pomocy, uzyskując stosowne certyfikaty. Warsztaty z psychologiem rozwiną umiejętności radzenia sobie ze stresem, wspierania psychologicznego osób poszkodowanych zarówno podczas wypadków, jak i innych zdarzeń losowych.  Grupa biorąca czynny udział w projekcie podzieli się zdobyta wiedzą i umiejętnościami z kolejnymi, co najmniej 50 członkami OSP.

W ramach projektu zostanie zakupiony fantom szkoleniowy. Projekt obejmie wszystkie jednostki z terenu Gminy Szerzyny. Funkcję koordynatora będzie pełniła Ochotnicza Straż Pożarna w Szerzynach.

Pozyskane dofinansowanie wynosi  15.435,00 zł.

 

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny