poniedziałek, 11 grudnia 2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Oświata
Konkurs promujemy Olimpiadę listopad 2017
15.11.2017.

III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

,, PROMUJEMY OLIMPIADĘ’’

DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II w SWOSZOWEJ

Uczniowie kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Swoszowej, pod opieką pani K. Piotrowskiej wzięli udział w konkursie pt. ,, Promujemy Olimpiadę’’.

Celem konkursu była promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat polskich sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w 2018r. oraz wiedzy na temat zimowych dyscyplin sportowych.

Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas od II do VI.

Zadaniem konkursowym było narysowanie plakatu promującego polskich sportowców jadących na Igrzyska Olimpijskie w 2018r. Plakat powinien zawierać : elementy dotyczące sportów zimowych, polskich sportowców, miejsca w którym będą odbywały się igrzyska oraz logo igrzysk.

Nagrodą w konkursie miało być dofinansowanie do programu realizowanego podczas 7-dniowego wyjazdu do Zakopanego w roku szkolnym 2017/ 2018 w wyznaczonym przez Fundację terminie.

I Miejsce - 50% dofinansowania do pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

II Miejsce - 40% dofinansowania do pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

III Miejsce - 30% dofinansowania do pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

Nagrody przyznawane były przez RADĘ FUNDACJI HOTELE POLSKIE DZIECIOM.

Głównym pomysłodawcą, wykonawcą i osobą czuwającą nad powstawaniem plakatu był uczeń klasy VI -Szymon Bąk. Praca zajęła - III miejsce.

Uczniowie ze Swoszowej otrzymali nagrodę w postaci 30% dofinansowania do 7 – dniowego pobytu w Zakopanem.

Gratulacje  Image

Image
 
Dzień czystego powietrza listopad 2017
13.11.2017.

Jeśli kochasz dzieci, nie pal... odpadami

To właśnie nasze dzieci najbardziej narażone są na szkodliwość dymów z pieców domowych

Miło nam poinformować, iż gmina Szerzyny znalazła się wśród ponad 100 gmin, w których realizujemy Dzień Czystego Powietrza.

14 listopada rusza XIII edycja Dnia Czystego Powietrza wymyślonego i realizowanego od 13 lat przez Fundację Ekologiczną Arka. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych.

Akcja już odbędzie się w prawie 100 miastach w całym kraju, a jeszcze można się do nas zgłosić po bezpłatne pakiety edukacyjne. Całość projektu zakończy się w lutym konkursem „Kawałek błękitnego nieba”, w którym wybierzemy 10 najciekawszych działań edukacyjnych prowadzonych przez szkoły.

W tym roku Partnerem Strategicznym akcji jest grupa PGNiG, realizująca kampanię „Powietrze bez śmieci”.

Czytaj całość
 
Zarządzenie 15/2017
30.10.2017.
Image
 
Program Aktywna tablica 2017
13.10.2017.
Image

AKTYWA TABLICA 2017r.

W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów uchwały w sprawie Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informcyjno - komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica”, dyrektorzy Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach wraz z Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny przygotowali wnioski o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych.

Łączna suma dofinansowania to 28 tyś. zł. Organ prowadzący szkoły wniesie wkład własny w kwocie 7 tyś zł. Całkowita wartość to 35 tyś zł.

Z powyższych środków zostaną zakupione 4 monitory interaktywne. 

Założeniem programu jest przesłanie, że jedynym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

Jednym z założeń reformy systemu oświaty jest upowszechnienie innowacji pedagogicznych w szkołach przez wprowadzenie nowatorskich rozwiązań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, mających na celu poprawę jakości pracy szkoły.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 49
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny