czwartek, 06 października 2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Oświata
Projekt Już pływam w Gminie Szerzyny czerwiec 2016
03.06.2016.
Image

Projekt „Już pływam” w Gminie Szerzyny

 

Jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny ale i moralny młodego pokolenia, ma uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej, nie trzeba nikogo przekonywać.

Dlatego też w ramach małopolskiego projektu „Już pływam” pn. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Województwo Małopolskie od kilku lat współfinansuje naukę pływania. Gmina Szerzyny otrzymała w bieżącym roku dofinansowanie w wysokości 5 400,00 zł. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda w kwocie 9 775,00 zł naukę pływania podjęło 45 uczniów z terenu Gminy Szerzyny. Realizacją projektu zajął się Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Oświaty w Szerzynach.

Miejscem realizacji projektu „Już pływam” była Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach.

Zajęcia realizowane były pod nadzorem opiekunów oraz wykwalifikowanych instruktorów pływania. Projekt założył cykl 20 godzin lekcyjnych, które poświęcone zostały na oswajanie dzieci z wodą, zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, zagrożeniami na kąpieliskach oraz ze sposobami ich zapobiegania.

Dzięki lekcjom czwartoklasiści zapoznali się nie tylko z podstawowymi umiejętnościami pływackimi, z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni oraz w wodzie ale również nawiązali nowe znajomości. Nawet te dzieci, które na co dzień nie są entuzjastami zajęć ruchowych, w wodzie czuły się jak ryby. Solidne podstawy sztuki pływackiej rozbudziły w uczestnikach chęć podnoszenia kwalifikacji pływackich, w celu zdobycia karty pływackiej, ratownika WOPR, itp.

A. N. (ZEAO)

Galeria


 
Konkurs biblijny maj 2016
30.05.2016.
Image

Ogólnopolski konkurs plastyczny pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Zwycięzcy konkursu otrzymają tablety, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2017. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 15 lipca 2016 r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Do każdej pracy należy dołączyć: formularz zgłoszeniowy i oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu. Prace nie spełniające ww. wymogów nie będą oceniane.

W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęli: Biskup Antoni Długosz, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.

Partnerami akcji są: Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin; Katolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej w Zawierciu, Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej w Szczyrku. Organizator przy realizacji konkursu współpracuje również ze Stowarzyszeniem Zbója Szczyrka.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio Em, Katolickie Radio FIAT oraz iTV Zawiercie.

Równolegle z konkursem głównym prowadzony będzie konkurs na fanpage’u Centrum Rozwoju Lokalnego. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane na tablicy CRL w portalu Facebook: www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego.

Więcej informacji o konkursie (w tym regulamin oraz formularze zgłoszeniowe) dostępne są na stronie internetowej www.crl.org.pl oraz u osoby koordynującej: Joanna Janik-Jaworska, tel. (32) 494 13 19, 533 421 953, e-mail: janik@crl.org.pl.

 Regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują się tutaj
 
Listy dla ziemi kwiecień 2016
01.04.2016.

LISTY DLA ZIEMI

 

Fundacja Ekologiczna AKRA wraz z Wójtem Gminy Szerzyny Grzegorzem Gotfrydem przygotowuje w dniach 11 - 30 kwietnia 2016 akcję ekologiczną LISTY DLA ZIEMI. Akcję określają dwa słowa: EDUKACJA I DZIAŁANIE.

W tym roku do akcji przyłączą się:

  • Publiczne Przedszkole w Szerzynach,

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Swoszowej,

  • Zespół Szkół w Czermnej.

Głównym elementem akcji „Listy dla Ziemi” jest pisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane będą do dorosłych. Listy piszą dzieci i młodzież, na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który otrzymują od Fundacji Ekologicznej ARKA.

Pisanie listów przez młodych ludzi będzie poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Po napisaniu listów, dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy prześlą do fundacji. W ten sposób dzieci będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.

Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne tj. pisanie listów w przestrzeni publicznej. Dodatkowo w szkołach zostaną przeprowadzone wystawy, zbiórki surowców i akcje sprzątania.

 
Zarządzenie nr 1/2016 ZEAO
23.03.2016.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 49
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny