czwartek, 06 października 2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Oświata
Zarządzenia w sprawie terminów postępowań rekrutacyjnych w oświacie marzec 2017
30.03.2017.
Zarządzenie 49

Zarządzenie 50

Zarządzenie 51

Zarządzenie 52
 
Już pływam edycja 2017
23.02.2017.
Image

Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd zagospodarował czas wolny dla dzieci i młodzieży organizując zajęcia rekreacyjno - sportowe pod nazwą „Już pływam“.

Środki finansowe na ten cel pochodzą z budżetu Marszałka Województwa Małopolskiego oraz ze środków własnych gminy.

Miejscem realizacji projektu „Już pływam” będzie Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach. Termin realizacji projektu: od 18 marca do 27 maja 2017r.

Planuje się 20 godzin zajęć raz w tygodniu. Z nauki pływania skorzysta w tym roku 45 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Szerzyny.

Ponieważ projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, do dzieci wobec których obowiązuje szczególny stopień zapewnienia bezpieczeństwa, naukę powierzono wykwalifikowanym trenerom i instruktorom pływania.

Inspiracją do przygotowania i realizacji projektu "Już pływam" przez Wójta Gminy oraz Województwo Małopolskie jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej. Zagospodarowany wolny czas to także zapobieganie problemom wychowawczym, a upowszechnienie kultury fizycznej w Gminie Szerzyny to stworzenie szansy dla rozwoju sportowych talentów.

Realizacją projektu zajmie się Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny.

Całkowita wartość projektu wynosi 17 000 zł. Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową w kwocie 5 500 zł, a 1 800 zł pokryli rodzice.

Gmina Szerzyny przeznaczyła na naukę pływania 9 700 zł.

 
Informacja Wójta Gminy Szerzyny luty 2017
21.02.2017.
Image
 
Program stypendialny "Marzenie o Nauce" luty 2017
17.02.2017.

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)


15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia! 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 49
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny