poniedziałek, 24 czerwca 2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Imprezy sportowe
Wiosenny test Coopera w Krakowie maj 2015
05.05.2015.

Zapraszamy na wiosenny test Coopera w Krakowie!

W sobotę 16 maja na stadionie lekkoatletycznym AWF Kraków zostanie przeprowadzona kolejna próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Wszystkich mieszkańców Małopolski zapraszamy w godzinach od 10 do 16 na bieżnię przy al. Jana Pawła II 78.Image

Rekordowy pod każdym względem Ogólnopolski Test Coopera przeprowadzono w 2013 roku. W maju i październiku na tartanie krakowskiej AWF 949 osób przebiegło 4126, 98 km co oznaczało pokonanie z dużym zapasem całej Polski, włącznie z granicą morską. Przypomnijmy, że łączna długość granic naszego kraju wynosi 3582 km. Dzięki tak aktywnej postawie mieszkańców Kraków stał się „najbardziej rozbieganym miastem Polski” w gronie dziewięciu miast pozostałych.

W teście przed dwoma laty uczestniczyło 341 kobiet, a wiek uczestników wahał się od czterech do 85 lat. Najlepszy wynik wśród biegających uzyskał wtedy Paweł Góralczyk - 3690 metrów. Grupa lekkoatletyczna AZS AWF Masters – jeden z organizatorów testu - pobiegła w koszulkach promocyjnych województwa małopolskiego „Małopolska na start”.

Patronatu honorowego udzielił Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego. Wśród biegających byli Andrzej Klimek, rektor AWF Kraków i Brian Scott, dziennikarz radiowy.

Tegoroczny wiosenny test Coopera w Krakowie został dofinansowany w ramach otwartego konkursu na zadania z zakresu kultury fizycznej. Uczestnicy mają zapewnione napoje podczas testu.

Na potrzeby armii USA

Bieg został opracowany przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Obecnie test jest szeroko stosowany nie tylko do badania wytrzymałości sportowców. Próba biegowa 12-minutowa powinna zostać przeprowadzona na miękkiej nawierzchni, najlepiej na tartanie stadionu lekkoatletycznego. Odległości powinny być wyraźnie zaznaczone co 100 metrów. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna ocena odczytywana jest ze specjalnych tabel.

 

 
Karpacki wyścig kurierów kwiecień 2014
25.04.2014.

Karpacki wyścig kurierów - harmonogram

 
Turniej piłki siatkowej luty 2014
25.02.2014.

Turniej piłki siatkowej

 

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Czermnej został rozegrany kolejny turniej tym razem piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Szerzyny i Przewodniczącego Rady Gminy Szerzyny. Ze względu na duże zainteresowanie turniejem, rozgrywki podzielono na dwa dni 15 i 16 luty 2014r. Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Czytaj całość
 
Turniej Piłki Siatkowej luty 2014
03.02.2014.
Image
 
Turniej piłki halowej styczeń 2014
16.01.2014.

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ


Na hali sportowej przy Zespole Szkół w Czermnej, w dniu 11.01.2014r. został rozegrany Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Szerzyny i Przewodniczącego Rady Gminy Szerzyny.

Zmagania sportowe rozpoczęły się o godzinie 9.00. Rozpoczęcia turnieju dokonał Przewodniczący Rady Gminy Szerzyny, Pan Marek Antas.

Podobnie jak rok temu turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie w turnieju wzięło udział dziewięć drużyn z terenu Gminy Szerzyny. Po losowaniu, drużyny podzielone zostały na dwie grupy: grupę A i grupę B.

Czytaj całość
 
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny